וילונות גלילה

וילונות גלילה

אחד מסוגי הווילונות הפופולריים המוצעים כיום בשוק נקרא "וילון גלילה", או בשמו הנוסף "צלון".

וכמובן שכשמו כן הוא – פעולת הפתיחה והסגירה שלו נעשית על ידי גלילת הבד כלפי מעלה או מטה, ו"צלון" מהמילה צל, אותו מספק הוילון בצורה יעילה.

וילון זה נחשב מוצר פופולארי ומבוקש, וזאת בשל יתרונותיו אותם אמנה במאמר זה.

 

סוגי וילונות גלילה

וילונות גלילה כשמם כן הם, נגללים ונאספים אל תוך צינור המותקן מעל החלון, זאת אומרת שאם אנו רוצים להכניס אור לחדר, אנו יכולים על ידי פעולה פשוטה להעלותם כלפי מעלה וכמובן שאם אנו רוצים להפוך את החדר למוצל יותר ואפל, אנו נגולל את הווילון כלפיי מטה.

וילון הגלילה מראהו דומה מאוד למסך, ויש המכנים אותו וילון מסך, ויש גם המכנים אותו צלון.

 

התקנת וילונות גלילה – המדריך

כולנו זוכרים את הווילון שהיה לנו בסלון כשהיינו ילדים, "וילונות של בית אבא", ברוב הבתים היה סוג אחד או שניים של וילונות, כאלה המורכבים על מסילה פשוטה, כמובן שלא היה מבחר בדים, כמובן שלא היה מבחר צבעים ודוגמאות כמו שישי היום, אנו עדים למספר גדול יותר של וסוגי וילונות שונים ומגוונים, הרי כמו בכל השאר גם תחום הווילונות גדל, התרחב, השתכלל ונעשה יעיל, ומאפשר לכל אחד ואחד לבחור באמת את מה שמתאים לו ואת מה שלטעמו.

נכון וודאי שזה נחשב ונשמע פלוס גדול, אך אם נאמר את האמת, לפעמים זה גם מבלבל ולפעמים נראה לנו היינו מעדיפים שלא תהיינה לנו הרבה אפשרויות.

 

התקנת – האם ניתן להתקין אותם לבד?

אם לומר את האמת, כן ניתן להרכיב ולהתקין אותם באופן עצמאי, אך לא מומלץ למי שאין לו איזושהי יכולת טכנית, או הבנה כלשהי, לכן ללא הבנה כלשהי במוצר ובהרכבתו מומלץ להזמין בעל מקצוע לתליית הווילון בצורה ובאופן מקצועי ואופטימלי.

 

וילונות גלילה – בדים

וילונות גלילה ניתן להשיג במגוון רב של בדים, הן כבדים חלקים, גם הם בצבעים שונים, והן כבדים עם הדפסים שונים.

ניתן לתלותו על כל חלון ובכל חדר בבית ואף במקום העבודה. וילון גלילה עשוי מבד עמיד וניתן לנקותו גם בעזרת מטלית רטובה.

מחירו נחשב די אטרקטיבי ביחס לווילונות מבדים איכותיים, כבדים ומפוארים.

יתרון נוסף ולא מבוטל הוא היכולת שלו להאפיל ולהצליל את החדר ויש לומר שהוא פשוט לניקוי, פשוט להפעלה, ועל אך זאת הוא לא פוסח על התכונה החשובה – האווירה בחדר אשר תהפוך בעזרתו לנעימה ויפה.

 

וילונות גלילה – יתרונות

לווילון גלילה מראה פשוט ומנימליסטי. ניתן להתקינם בכל חדר בבית, ואף בחדר האמבטיה  ובמטבח, בעזרתם ניתן להגיע לסינון קרני השמש ואף להצללה מלאה, זאת תוכלו לעשות על ידי פעולה קלה של שינוי גובהו, זאת אומרת ככל שתפתחו אותו ותעלוהו כלפיי מעלה, כמובן שכך תכנסנה קרני השמש היכולות להיות די מציקות ומטרידות בשעות מסוימות ביום.

 

וילונות גלילה – מחירים

נכון שהמחיר הוא פרמטר חשוב בהחלטות שלנו, אך עד כה לא דיברתי על העלויות של וילון זה, מהסיבה שלדעתי המחיר הינו זניח לעומת מה שאתם מקבלים, וגם מהסיבה שהמחיר נחשב פתרון זול יותר מכל פתרון הצללה אחר עלי חשבתם. אך אם בכל זאת אתייחס למחיר, כמובן שכמו בכל דבר, המחיר הוא תלוי כמה פרמטרים, והראשון מביניהם הוא סוג הבד אותו תבחרו.

בכל מקרה כשאנו מדברים על וילונות גלילה, אנו מדברים על הוצאה של לא יותר מכמה מאות שקלים, ואף פחות.

וכפי שהבנתם ממאמר זה, מאוד מומלץ לנסות לפתור את "בעיית השמש" בעזרת וילון איכותי המהווה פתרון מצויין, זול ואמין.